Masz pytania? Znamy odpowiedzi

Tu znajdziesz często zadawane pytania i odpowiedzi na nie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu z nami.

Co to jest Dron?

Dron, to popularna nazwa zdalnie sterowanego latającego urządzenia (bezzałogowy statek powietrzny), wyposażonego w mechanizmy autonomicznego lotu używanego w wielu dziedzinach jako tańsza alternatywa załogowych statków powietrznych, np. helikopterów.

 

Na jakiej wysokości latacie?

Nasz sprzęt latający jest w stanie wykonywać zadania na wysokości od 2 do nawet 300m. Większość lotów odbywa się jednak na pułapie do 150m nad poziomem gruntu.

 

Czy operator ma podgląd na żywo obrazu z drona?

Tak, oczywiście umożliwia to dokładne kadrowanie i sterowanie kamerą / aparatem.

 

Czy latacie wewnątrz budynków?

Tak ale tylko kiedy przestrzeń jest na tyle duża i bezpieczna aby można było wykonać przelot. Do tych zadań używamy 2 mniejszych maszyn typu quadrokopter.

 

Jaką kamerę posiada dron?

Nasze drony wyposażone są w pełni stabilizowane kamery filmujące w 1080p (Full HD) oraz 4K (Ultra HD).

 

Jakiej jakości zdjęcia wykonujecie?

Wykonujemy zdjęcia aparatami z matrycą 12-16Mpix wyposażonych w stałą lub wymienną optykę. Wszystkie zdjęcia są zapisywane w formacie RAW dla zwiększenia możliwości obróbki.

 

Czy filmujecie tylko z dronów?

Oprócz ujęć wideo z drona, dysponujemy kamerami którymi możemy nagrywać również w tradycyjny sposób.

 

Co z montażem wideo?

Nasze usługi są kompleksowe – czyli oprócz filmowania zajmujemy się pozyskanym materiałem od początku do końca. Montujemy, koloryzujemy, dodajemy efekty, napisy, muzykę itd. Powstaje dzięki temu kompletny produkt w postaci klipu wideo.

 

Czy możecie użyć dowolnego utworu muzycznego w klipie?

Niestety nie, przestrzegamy praw autorskich w związku z tym używamy jedynie darmowych utworów lub tych z odpowiednią licencją.

© 2015 Dronolot.pl - z powietrza i nie tylko. All rights reserved.